BlogNapsali o mně

Jsem vidět v televizi, potřebuji dietu?

Soňa Šuláková (34) moderátorka Sama doma, lékařka

Co vám říká slovo Dieta?

Asi 28 milionů odkazů, pokud si ho zadám do internetového vyhledávače. Ale vážně – když se řekne dieta, okamžitě se mi vybaví nepříjemné pocity, povinnost a zákaz dortíků.

Kolikrát jste ji už musela držet a proč?

Opravdu vážné to s mojí váhou bylo zatím jen jednou v životě a doufám, že to tak zůstane. Po maturitě jsem měla 45 kg, těšila jsem se na vysokou školu a na prázdniny jsem si našla brigádu v pekárně. Bylo horko, nosila jsem volné šaty, a loupáčky, štrúdl i koblihy přímo z pece chutnaly báječně… A já jsem si ani nestačila všimnout, že jsem měla za tři měsíce o 13 kilo navíc.

Vystřízlivění přišlo záhy, když jsem nenatáhla svoje oblíbené džíny a veškerá garderoba mi byla k ničemu. Do prváku nastoupila oplácaná holka, nešťastná z toho, že nemá co na sebe. Asi půl roku jsem se přesvědčovala, že to není taková hrůza, ale pak stačilo zkoušení plavek a já se rozhodla hubnout. Blížilo se další léto, přestala jsem jíst sladkosti, nasadila libové maso, zeleninové saláty, začala jsem tančit, plavat a za 3,5 měsíce jsem měla 10 kilo dole. A pohádka je u konce, na vysokou školu se vrátila štíhlá, vysportovaná druhačka, kterou všichni obdivovali, a narostlo jí sebevědomí.

Říká se, že kamera přidává až 10 kg, je to pravda?

Jasně, zvlášť formát 16:9. Už mnohokrát jsem slyšela – jééé, já si myslela, že jste větší a tlustší.

Už vám někdy někdo řekl, že musíte zhubnout?

Nikdy, maximálně si to říkám já sama (a to i když nejsem (s)Sama doma), zvlášť pokud se soukám do džínů obtížněji než obvykle.

Jak moc si hlídáte postavu?

Snažím se neustále. Ne že bych hystericky řešila každé deko, ale je mi naprosto jasné, že se nemůžu 7 dní v týdnu válet doma u televize a knížky a každý den zbaštit tři větrníky.

Jíte zdravě, nebo hřešíte?

Tak i tak. Mám už léta svůj určitý styl – zelenina, libové maso, ovoce, celozrnné pečivo, miluji středomořskou kuchyni, olivy, lososa. Čokoláda mě kupodivu nebere, ale občas si dám cheese cake.

Jak váš životní styl ovlivňuje vaše práce?

Hodně. Občas se nestíhám v klidu najíst a zvlášť, pokud vynechám oběd, mám pak celý den děsné chutě a jsem taková „nedojedená“. A pokud hodně málo spím, zaručeně mám další den na talíři větší porce kaloričtějšího jídla.

Co byste byla ochotna podstoupit, abyste vypadala lépe?

Odpustím si bez větších problémů sladkosti, latté bych zřejmě neobětovala, klidně si přidám i větší porce cvičení, nebojím se ani plastických zákroků a 100% bych utratila majlant za lekce s krásným fitness trenérem.

 


 

Převzato z článku na fitweb.cz

Jsem vidět v televizi, potřebuji dietu?

15.12.2010 11:54

Všechny tři mají velikost do č. 38. Jsou štíhlé, usměvavé a sympatické. Všechny tři pracují v televizi a jsou vidět na televizní obrazovce. Musejí si hlídat svou váhu víc, aby na ně byl příjemný pohled?

Mimo tento rozhovor je zde ještě i rozhovor s Terezou Stýblovou a Petrou Špičkovou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..